Чемпіонат Львівської області – 2017. Положення про змагання

                   ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації

________________Ю.А.Майборода

 

04 травня 2017 р.

         ЗАТВЕРДЖУЮ

Президент Львівської обласної федерації спортивного туризму

________________Т.П. Пахолюк

 

04 травня 2017 р.

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий Чемпіонат Львівської області зі спортивного (гірського) туризму

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкритий Чемпіонат Львівської області зі спортивного (гірського) туризму проводиться з метою подальшого розвитку гірського туризму в Львівській області, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури i спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання змагань:

  • пропаганда та популяризація спортивного туризму серед широких верств населення;
  • перевірка та підвищення рівня технічної майстерності спортсменів-туристів;
  • визначення кандидатів у збірну команду області з спортивного (гірського) туризму;
  • відпрацювання та удосконалення технічних та тактичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах;
  • сприяння підвищенню безпеки спортивних походів з гірського туризму.

2. ТЕРМIН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Чемпіонат проводиться 9-11 червня 2017 року на Чатових скелях в околицях м. Львова. Проїзд автобусами в напрямку м. Винники до зупинки Винниківське озеро або до церкви в с. Лисиничі, а далі по маркуванню вгору до скель.

3. КЕРIВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

Загальне керівництво здійснюють Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації (далі – Управління), Львівська обласна федерація спортивного туризму (далі — Федерація). Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладається на комісію з гірського туризму Федерації та головну суддівську колегію (далі — ГСК), склад якої затверджується Федерацією. Змагання проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму (надалі – Правила).

Відповідальність за дотримання правил безпеки та здоров’я учасників під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму та «Положенням про медичне забезпечення спортивно-масових заходів» (наказ Мінохорони здоров’я України від 27.10.2008, № 614 та наказ Мінсім’ямолодьспорту України від 17.11.2008, № 4557).

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. До участі у змаганнях допускаються збірні команди районів і міст області, туристських клубів, навчальних закладів, туристсько-краєзнавчих центрів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій а також команди сформовані окремими громадянами, що мають необхідну кваліфікацію учасників та суддів, здали передбачене цим Положенням спорядження, пройшли мандатну комісію змагань. Кількість команд від однієї організації не обмежується.

4.2. У змаганнях беруть участь спортсмени: з кваліфікацією не нижче 2 юнацького розряду (на дистанціях 2 класу) і 3 розряду (на дистанціях 3 класу) зі спортивного туризму (гірського, пішохідного, спелео), а також розрядники з альпінізму та скелелазіння.

Мінімальний вік учасників змагань 11 років (2 клас), 13 років (3 клас) (за роком народження). За спеціальним допуском медичного закладу до змагань можуть бути допущені учасники, вік яких на один рік менше встановленого (для дистанції «Рятувальні технічні прийоми»).

4.3. Склад команди 8 осіб: основний склад команди 4 особи у т.ч. не менше 1 особи протилежної статі (не менше 1 змішаної зв’язки), представник (тренер) команди (може бути капітан) – 1, запасні – до 2 осіб; суддя ІІ категорії (спеціалізація – змагання з гірського туризму) – 1.

4.4. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму; єдину, по можливості, форму, яка закриває лікті та коліна.

5. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ТА ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

5.1 Змагання проводяться згідно з Правилами змагань зі спортивного туризму, затвердженими Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України 24.04.2008 року.

5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження несе представник команди або самі учасники.

5.3.Відповідальність за підготовку учасників команд та дотримання вимог правил безпеки під час змагань несуть представники команд.

Відповідальність за наслідки, викликані порушенням безпеки з вини учасника, несе учасник, який допустив порушення.

5.4. Змагання проводяться на дистанціях 2 та 3 класу на скельному рельєфі з двох видів програми:

  • «Гірські перешкоди» змагання зв’язок (на дистанції 3 класу – контрольний вантаж до 5кг);
  • «Рятувальні технічні прийоми» – командні змагання.
  • Через ряд об’єктивних причин дистанції можуть бути об’єднаними.

Змагання з виду «Рятувальні технічні прийоми» можуть включати:

  • в’язання «кокона», ношів;
  • транспортування «манекена» в «коконі», ношах по дистанції;
  • спуск, підйом «потерпілого» з супроводжуючим і без нього;
  • самовилаз, підйом учасника з «тріщини» різними способами:
  • інше.

5.5. Для облаштування дистанцій команди (під час проходження мандатної комісії) здають до ГСК у тимчасове використання по одній основній мотузці діаметром не менше 10 мм, довжиною не менше 40 м, а також по три карабіни. Зазначене спорядження використовується для забезпечення суддівських страховок та повертається командам після закінчення змагань.

Команда, яка перетре (знищить) суддівську мотузку, повертає взамін цілу.

Докладні умови змагань на дистанціях команди одержать на місці змагань.

5.6. Програма змагань:

1 деньзаїзд та розміщення команд ; робота мандатної комісії ; нарада ГСК з представниками команд, жеребкування; робота технічної комісії; показ дистанцій; прийом заявок з тактики;
2 деньурочисте відкриття змагань; змагання на дистанціях за порядком, встановленим ГСК
3 деньпродовження змагань, визначення результатів, нагородження, закриття, від’їзд учасників

6. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦIВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

6.1. Результати змагань на дистанціях 2 і 3 класу визначаються окремо.

6.2. Результати змагань в окремих видах програми визначаються згідно п. 3.15.8.2. Правил змагань зі спортивного туризму та Умов.

6.3. Місце команди на дистанції «Гірські перешкоди» визначається за сумою місць двох зв’язок, з яких не менше однієї змішаної або жіночої. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, у якої кращий результат змішаної (жіночої) зв’язки.

6.4. Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди у двох видах програми. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце у виді «Рятувальні технічні прийоми».

6.5. Команди-призери в окремих видах програми нагороджуються дипломами Управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації i, можливо, призами спонсорів, учасники команд – дипломами.

7. УМОВИ ПРИЙОМУ УЧАСНИКIВ ТА ФIНАНСУВАННЯ

7.1. Витрати з участі команд у змаганнях (проїзд, перевезення вантажу, добові, харчування, придбання, прокат спорядження, страхування учасників та суддів від команд на період змагань тощо) покриваються за рахунок коштів організацій, що відряджають команди, та інших залучених коштів.

7.2. Учасники змагань розміщуються в польових умовах, харчуванням забезпечують себе самостійно.

7.3. Витрати, пов’язані з організацією та проведенням змагань покриваються за рахунок Управління з питань фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та коштів, залучених Федерацією.

Під час проходження мандатної комісії команди (учасники) здають в ГСК:

7.4 Экологічний внесок в розмірі 50 грн., який повертається командам перед від’їздом при відсутності претензій щодо чистоти місця проживання з боку комендантської служби.

8. ЗАЯВКИ ТА ДОКУМЕНТАЦIЯ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ КОМАНДАМИ

У день заїзду команди подають до мандатної комісії такі документи:

  • іменну заявку за встановленою формою, завірену медичним закладом та організацією, що відряджає; лікарський допуск учасників до змагань підтверджується особистим підписом та печаткою лікаря.
  • спеціальний медичний допуск для учасників, яким не виповнилося 11(13) років;
  • документи, що засвідчують особу з датою народження (паспорти і ін.) учасників команди;
  • документи про підтвердження спортивної кваліфікації учасників змагань;
  • страхові поліси від нещасних випадків на спортивних заходах (на всіх учасників змагань, в т.ч. на суддів від команди), дійсні на час змагань та у дорозі.

Команди приймаються на змагання після підтвердження своєї участі до 6 червня 2017 р. (тел.: (093-4917590) – Бережний М.Г., е-mail: berezhnyim@ukr.net.

До змагань допускаються команди та зв’язки, які попередньо підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи мандатної комісії.

9. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

Медичне забезпечення змагань здійснюється у відповідності до «Положення про медичне забезпечення спортивно-масових заходів», що затверджене наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.10.2008 № 614.

Для медичного забезпечення на змаганнях буде присутній лікар.

Лікарські бригади, які обслуговують спортивно-масові заходи, повинні мати все необхідне для надання невідкладної медичної допомоги та транспортування постраждалих у відповідні лікувально-профілактичні заклади.

Рішення лікаря в межах його компетенції обов’язкові для учасників, суддів, організаторів змагань.

Лікар представляє в суддівську колегію план медичного забезпечення змагань та звіт після їх закінчення згідно із затвердженою формою.

10. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

Відповідно до наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 «Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності»:

– підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

– контроль за підготовкою спортивних споруд при проведенні змагань здійснює робоча комісія, яка утворена обласною державною адміністрацією;

– відповідальність за виконанням вимог заходів безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю.

Власник спортивної споруди не менше ніж за 4 години до початку змагань зобов’язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

 ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФIЦIЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

Комісія з гірського туризму Львівської обласної федерації спортивного туризму