Направляємо для використання в роботі МКК «Перелік гірських локальних перешкод (далі – ГЛП) Карпат, який містить локальні технічні перешкоди підйомів на гребні, хребти, вершині та траверси з наступним спуском, затверджений Виконкомом ФСТУ (Протокол від 07.02.2015 р., п.19), (далі – «Перелік»).
<p”>Нагадуємо, що вказаний «Перелік» застосовується разом з «Методикою визначення категорії складності маршрутів гірських туристських спортивних походів», в частині, що стосується гірських походів в Малих горах (далі – МГ) (додасться), затвердженою Президією ФСТУ від 11 лютого 2012 р., Постанова № 14 та введеною в дію рішенням Виконкому ФСТУ від 25 березня 2012 р., п. 18 (далі – Методика).
Інформація по гірських перешкодах, яка наведена в «Переліку»
- Назва гірської локальної перешкоди (ГЛП).
- Висота гірської локальної перешкоди.
- Категорія трудності (к.тр.) ГЛП з урахуванням сезонності.
- Що з’єднує ГЛП при проходженні.
- Координати знаходження ГЛП.
- Посилання на паспорт ГЛП або звіт, що містить її опис.
Даний «Перелік» може змінюватися та доповнюватися при надходженні нових звітів про здійснення туристських спортивних походів.
Умовні терміни визначення сезонності
I та III періоди: осінь – початок зими (15 листопада – 20 грудня та весна (1 квітня – 10 травня) – періоди із сформованим сніговим покривом;
II період: літо – осінь (10 травня – 14 листопада) – сформований сніговий покрив відсутній;
IV період: зима – початок весни (21 грудня – 31 березня) – сформований сніговий покрив, не комфортні погодні умови;
Кожного року наведенні дати початку та закінчення I – IV періоду уточнюються ЦМКК в залежності від особливостей сезону.
Терміни та положення по визначенню походів в Малих горах
- В Маршрутних книжках та Довідках за пройдені походи півкатегорії ГЛП необхідно позначати як наведено в «Переліку» – не великими, а маленькими буквами, наприклад, 1а, 1б к.тр. або 2а, 2б к.тр., для виключення плутанини з гірськими перевалами.
- В «Переліку» в стовпчику «Що з’єднує перешкода» в дужках надано відзначку висоти, з якої завершується підхід і починається визначальна ділянка, що забезпечує вказану категорію трудності.
- Категорії трудності наведених у «Переліку» ГЛП зараховується при умові їх проходження від точки (пункту) до точки (пункту) вказаних у «Переліку», та з включенням визначальних по складності сторін ГЛП.
- При проходженні зв’язки ГЛП повинні виконуватися вимоги до сумарного перепаду висот, наведених в Таблиці 5 Методики.
- Зв’язку можуть утворювати дві ГЛП з «Переліку», або ГЛП з визначальним категорію трудності підйомом та будь яким некатегорійним спуском з хребта. При об’єднанні двох ГЛП та ГЛП з некатегорійним спуском категорія зв’язки визначається категорією складності підйому на ГЛП, що має визначну сторону. При відсутності проходження визначальної стороні категорійність зв’язки не зараховується.
Додаткова інформація для МКК
- При випуску та зарахуванні походу в Малих горах керуватись розділом 3 Методики: «Нормативи гірських походів у малих горах (МГ)».
- Кількість та категорії трудності ГЛП повинні відповідати вимогам Таблиці №4 Методики.
- Склад групи повинен відповідати вимогам до керівника та учасників походів в малих горах – Таблиця №6 Методики.
- Гірські походи в Малих горах слід вважати навчальними та тренувальними для наступного здійснення походів у високогір’я, тому при випуску груп у високогір’я, у складі яких є учасники з досвідом походів в МГ, дотримуватись вимог до керівника та учасників високогірних походів з досвідом походів в малих горах – Таблиця №7 Методики.
- Право випуску в гірські походи в малих горах надається обласним МКК, які мають право випускати гірські походи відповідних к.ск. у високогір’ї.
Обласні МКК самі визначають інші свої МКК, яким надається право випуску груп в гірські походи в МГ в залежності від кваліфікації членів цих МКК та їхнього досвіду походів в МГ.
- Гірські локальні перешкоди, що пройдені вперше, повинні оцінюватися МКК на підставі Таблиці №5 Методики та затверджуватись ЦМКК.
- При розгляді звітних матеріалів групи про пройдений похід в МГ МКК повинна перевірити наскільки надані фото підтверджують проходження ГЛП, звіривши їх з відповідними фото, наведеними в паспортах ГЛП, розміщених на сайті ЦМКК.
- МКК мають право випуску в гірські походи в МГ, яки включають ГЛП з вказаного «Переліку». Інші ГЛП, включені в маршрут, розцінюються як першопроходження. При цьому керівник та учасники повинні мати попередній досвід відповідно до Правил.
ЦМКК ФСТУ,
Гірська комісія