Положение о Кубке Полтавской области по горному туризму – 2015

 

                                                                                                        

ЗАТВЕРДЖУЮ  

Начальник управління у справах сім′ї,
молоді та спорту Полтавської
облдержадміністрації

 _____________Буцький О.В.

20.10.2015р.

 

П О Л О Ж Е Н Н Я
про Відкритий Кубок Полтавської області
з гірського туризму у приміщенні

 

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкритий Кубок з гірського туризму проводиться з метою подальшого розвитку спортивного гірського туризму в Україні як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання Кубку:

  • пропаганда та популяризація спортивного гірського туризму серед широких верств населення України, особливо, серед молодого покоління;
  • перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності спортсменів;
  • визначення найсильніших команд з гірського спортивного туризму;
  • виявлення перспективного резерву для збірних команд;
  • сприяння підвищенню безпеки змагань та спортивних походів з гірського туризму.

 

2. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 Змагання проводяться з 20 по 22 листопадв 2015 року в м. Кременчук Полтавської області, на базі с/ш № 26.

 

3. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Управління у справах сім′ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації (далі Управління) та Полтавська обласна федерація Федерації спортивного туризму України (далі – Федерація).

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), затверджену Полтавською обласною федерацією Федерації спортивного туризму України.

3.3. Відповідальність за дотримання правил безпеки та здоров’я учасників під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з діючими Правилами змагань зі спортивного туризму та «Положенням про медичне забезпечення спортивно-масових заходів» (наказ Мінохорони здоров’я України від 27.10.2008, № 614 та наказ Мінсім’ямолодьспорту України від 17.11.2008, № 4557).

                      

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

4.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, які за віком та спортивною кваліфікацією, відповідають вимогам Правил змагань зі спортивного туризму в частині, що стосується класу дистанцій (п.3.3.2). За спецдопуском медичного закладу до участі у змаганнях можуть бути допущені спортсмени, вік яких на один рік менше встановленого.

4.3. У змаганнях беруть участь спортсмени, які спеціалізуються в спортивному туризмі, альпінізмі та скелелазінні.

4.4. Склад команди 6 чоловік, 4 спортсмени, представник та тренер команди.

 

5. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

5.1. Змагання проводяться згідно з Правилами змагань зі спортивного туризму, затвердженими Міністерством 24.04.2008 року, Методичними роз’ясненнями щодо суддівства змагань зі спортивного гірського туризму, друга редакція, затвердженними Виконкомом ФСТУ 24.11.2012 р. та Умовами змагань.

5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження несе представник команди та самі учасники відповідно.

5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд та дотримання учасниками вимог правил безпеки під час змагань несуть представники команд.

5.4. Для організації суддівської страховки команди під час проходження мандатної комісії здають до ГСК у тимчасове використання по одній основній вірьовці діаметром не менше 10 мм та довжиною не менше 40 метрів, а також по три карабіни. Зазначене спорядження використовується для організації суддівської страховки та повертається командам після закінчення змагань.

5.5. Додаткова інформація: e-mail: tryte@ukr.net, тел. 095-421-04-05 – Дябло Тетяна Георгіївна. 

 

6. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

 6.1. Змагання особисто-командні проводяться на дистанціях ІІ класу на штучному гірському рельєфі з видів програм:

– «Гірські перешкоди» – особисті змагання серед чоловіків та жінок,

– «Рятувальні технічні прийоми» – змагання зв’язок;

6.2. Програма змагань:

                                                  1 день

Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії з 14.00 до 20.00. Показ дистанцій. Нарада ГСК з представниками команд, жеребкування

2 день

Відкриття змагань, змагання за порядком, встановленим ГСК

3 день

Завершення змагань, підведення підсумків, нагородження переможців та урочисте закриття змагань. Від’їзд учасників

                                              

6.3. Жеребкування проводиться окремо для кожного класу дистанцій.

 

7. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

7.1. Результати змагань у окремих видах визначаються відповідно до п. 3.15.8.2 Правил та умов.

7.2. Підсумки змагань підбиваются окремо для кожного класу дистанцій, а у кожному класі – окремо серед чоловічих і змішаних (жіночих) команд.

7.3. Місце команди у загальному заліку визначається за сумою балів, отриманих командою за місця, які вона посіла на двох дистанціях. При однаковій сумі вище місце посідає команда з кращим результатом у виді «Рятувальні технічні прийоми». Кількість балів за зайняті місця визначається Умовами.

7.4. В особистих змаганнях командний залік визначається за сумою балів за місця, які посіли обидва спортсмени команди. При рівності суми серед чоловічих команд вище місце посідає команда, спортсмен якої має віще місце, серед команд зі змішаним складом команда, у якої кращий жіночий результат, серед жіночих команд – спртсменка якої має вище місце.

7.5. Спортсмени, які посіли І-III місця в особистих або командних змаганнях нагороджуються грамотами і медалями.

Команди, які посіли І-ІІІ місця в загальному заліку – грамотами.

7.6. Тренер, який підготував команду-переможця змагань, нагороджується грамотою.

 

8. УМОВИ ПРИЙОМУ УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ. ФІНАНСУВАННЯ

8.1. Розміщення учасників змагань проводиться у стаціонарних умовах. Вартисть розміщення буде повідомлена додатково. Харчування команди забезпечують самостійно.

8.2. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил, у т.ч. єдину спортивну форму для участі в відкритті та закритті змагань, а також у змаганнях на дистанціях.

Витрати на відрядження учасників та тренерів-представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, оплата за розміщення, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають або особистих коштів учасників змагань.

8.3. Витрати по харчуванню суддівської бригади та нагородженню несе управління у справах сім′ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

 

9. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

Медичне забезпечення змагань здійснюється у відповідності до «Положення про медичне забезпечення спортивно-масових заходів», що затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.10.2008 № 614.

 

 10. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

Відповідно до наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 “Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності” :

– підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

– контроль за підготовкою спортивних споруд при проведенні змагань здійснює робоча комісія, яка утворена обласною державною адміністрацією.

– відповідальність за виконанням вимог заходів безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю.

Власник спортивної споруди не менше ніж за 4 години до початку змагань зобов’язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

 

 11. ЗАЯВКИ

 Попередні заявки на участь у змаганнях надсилаються не пізніше як за 5 днів до початку змагань до Полтавської обласної федерації спортивного туризму на електронну адресу osklar@mail.ru.

Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичного закладу, печаткою та підписом керівника організації, яка відряджає команду, або територіальним осередком ФСТУ та подається до мандатної комісії на місці змагань.

Учасники повинні мати з собою документи, що засвідчують особу з датою народження, підтвердження спортивної кваліфікації та страховий поліс від нещасних випадків, дійсний на час змагань та у дорозі. Умови договору страхування повинні передбачати участь у спортивних змаганнях.

До змагань допускаються лише команди та учасники, які заявили про свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи мандатної комісії.

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ