“ЗАТВЕРДЖЕНО” | “ЗАТВЕРДЖУЮ” |
ПОЛОЖЕННЯ
про відкриті змагання з гірського туризму
“КУБОК ПАМ’ЯТІ”
1. Мета та завдання
Змагання “КУБОК ПАМ’ЯТІ” присвячуються пам’яті туристів, які трагічно загинули на гірських маршрутах Кавказу, Паміру і Тянь-Шаню.
Завдання змагань:
- перевірка та підвищення рівня технічної і тактичної майстерності спортсменів;
- сприяння підвищенню безпеки спортивних походів, сходжень і змагань;
- популяризації спортивного гірського туризму серед студентської молоді м. Львова.
2. Термін та місце проведення
Змагання проводяться 4-6 вересня 2009 року на “Чатових скелях” поблизу м. Львів. Проїзд від головного з\н вокзалу, маршрутними таксі №№ 75, 68, 36 до зупинки “Винниківське озеро” і далі вліво за маркуванням , або від приміського вокзалу маршрутними таксі №№ 217,117 до каплички в с. Лисиничі, по дорозі до школи далі вверх під скелі.
3. Керівництво змаганнями
Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Відділ ФК і С Львівської міської ради та Львівська міська федерація спортивного туризму. Безпосередня організація змагань покладається на ГО „Карпатський туристський клуб”, а проведення на головну суддівську колегію (ГСК), сформовану комісією гірського туризму міської федерації спортивного туризму.
4. Умови проведення змагань
До програми змагань включено наступні види:
- «Гірські перешкоди» – командні змагання. Контрольний вантаж до 30 кг, розподіл вантажу між учасниками команди довільний.
- «Рятувальні технічні прийоми» – командні змагання, які передбачають: підйом та спуск “потерпілого” з супроводжуючим, підйом учасника з тріщини різними способами, транспортування “потерпілого”.
Змагання проводяться на дистанціях 4-го класу на скельному рельєфі відповідно до чинних Правил змагань зі спортивного туризму.
Попередні Умови проходження дистанцій приведені на http://pro100extreme.com/ .
Остаточні умови команди одержать на місці змагань.
Для проходження дистанцій команди повинні мати в достатній кількості, відповідної номенклатури та якості групове спорядження, необхідне для безпечного подолання дистанцій.
Кожен учасник повинен мати: зблоковану систему, самостраховку (<1,5 м), гальмівний пристрій, рукавиці брезентові, шолом з номером та одяг, що захищає лікті та коліна. Використання спорядження дозволяється тільки після дозволу технічної комісії. Всі елементи страховки, самостраховки та з’єднань (блокування) мають бути виконані з основної вірьовки (10-12мм) або матеріалу такої ж міцності.
Відповідальність за якість та безпечне використання усього спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.
Розміщення учасників у польових умовах біля місця проведення змагань.
5. Учасники змагань
У змаганнях беруть участь команди туристських клубів, туристсько-краєзнавчих центрів, навчальних закладів, підприємств та інших організацій.
До участі у змаганнях допускаються команди, в яких не менше 70% спортсменів мають кваліфікацію не нижче 2-го дорослого спортивного розряду з туризму, а інші не нижче 3-го розряду, які спеціалізуються в гірському, спелео та пішохідному туризмі.
Вік учасників змагань – 16 років та старші. Вік визначається за роком народження.
Склад команди: 8 осіб, в тому числі: представник (тренер ) команди – 1 чол. (може бути учасником змагань), учасники – 6 чол (не менше 1-єї дівчини), суддя-1 чол., запасні – не більше двох учасників.
6. Регламент змагт
Перший день:
до 11.00 | – заїзд учасників, мандатна комісія; |
11.00 – 11.30 | – показ дистанцій |
11.30 – 12.00 | – нарада ГСК з представниками |
12.00 – 12.30 | – прийом заявок з тактики; |
12.30 – 13.00 | – відкриття змагань; |
13.00 – 20.30 | – змагання з видів програми за порядком, встановленим ГСК. |
20.30 – 21.00 | – нарада ГСК з представниками |
Другий день:
08.00 – 20.30 | – продовження змагань з видів програми за порядком, встановленим ГСК |
20.30 – 21.00 | – нарада ГСК з представниками |
Третій день:
08.00 – 20.30 | – закінчення змагань з видів програми за порядком, встановленим ГСК |
20.30 – 21.00 | нарада ГСК з представниками – підведення підсумків змагань, нагородження, закриття змагань. |
ГСК залишає за собою право вносити зміни у Програму та Умови змагань
7. Визначення переможців, нагородження
Результат команди у змаганнях з видів «Рятувальні технічні прийоми» і «Гірські перешкоди» – командні змагання визначається відповідно до пп. 3.15.8.2 – 3.15.8.3 чинних Правил.
Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць на двох дистанціях. «Рятувальні технічні прийоми» та «Гірські перешкоди» При однаковій сумі місць перевага надається команді, яка посіла вище місце у виді «Рятувальні технічні прийоми»
Команди, що посіли 1-3 місця в окремих видах змагань нагороджуються Дипломами.
Команда-переможець у загальному заліку нагороджується перехідним КУБКОМ ПАМ’ЯТІ (який зберігається у відділі ФКіС Львівської Міської ради) і грамотами, команди-призери – грамотами. учасники команд, що посіли 1-3 місця у загальному заліку нагороджуються грамотами та медалями.
8. Прийом заявок
Команди подають попередні заявки на участь у відкритих змаганнях міста Львова з гірського туризму „КУБОК ПАМ’ЯТІ” до 25 серпня 2009 року в секретаріат Львівської міської федерації спортивного туризму
тел.факс. 8(0322)637-937 або на email: kubok.pamjati@gmail.com
В день заїзду команди подають до мандатної комісії :
- іменну заявку за встановленою формою завірену лікарем та відряджуючою організацією;
- залікові книжки спортсменів;
- документи, що підтверджують вік спортсменів;
- документ, що підтверджує особу;
- страхові поліси від нещасних випадків (на всіх спортсменів) дійсні на час змагань .
9. Фінансування
Видатки, пов’язані з організацією та проведенням змагань, несе Відділ фізкультури та спорту Львівської міської Ради, та за рахунок спонсорської допомоги, залученої комісією з гірського туризму Львівської міської “Федерації спортивного туризму”
Витрати, пов’язані з підготовкою команд, відрядженням, проїздом, харчуванням, прокатом спорядження, – за рахунок відряджуючих організацій.
Дане Положення є офіційним запрошенням на змагання
Оргкомітет