Необхідне спорядження:
2 стремена
2 затискача (жумара) (як правило)
вірьовка.
Виконання прийому:
Обидва затискачі прикріпляються до системи спортсмена за допомогою коротких вусів або двох окремих фалів.
На що треба звернути увагу.
Перше, на довжину вусів самостраховки. Ми рекомендуємо, довжину вуса, до якого буде закріплений верхній жумар, взяти такою, щоб у лікті спортсмена був прямий кут коли вус витягнутий на всю його довжину. Це потрібно для того, щоб при зриві спортсмен міг легко дотягнутись до ручки жумара. Другий вус, до якого буде кріпитися нижній жумар, повинен бути коротшим.
Далі слід закріпити стремена. Спочатку ми одягаємо їх на ноги спортсмена, потім закріплюємо їх до тих же карабінів, що і жумари. Довжина стремен повинна бути такою, щоб верхній жумар знаходився на рівні грудей спортсмена, а нижній жумар – нижче, на відстань одного карабіну від верхнього жумара. Стремена треба закріпити карабіном до поясної обв’язки спортсмена. Це дасть змогу триматися спортсмену у вертикальному положенні відносно стіни або рельєфу.
Коли спортсмен готовий до самовилазу, спочатку він закріплює верхній жумар до перильної вірьовки, блокує його карабіном, який муфтувати не обов’язково. Якщо у нього немає верхньої командної страховки, він в’яже схоплюючий вузол над жумаром. Петля від вузла кріпиться до того ж карабіна, що і жумар, або у грудну обв’язку спортсмена.
Далі нижче кріпимо другий жумар, його блокувати не обов’язково.
Для того щоб здійснити підйом, потрібно одночасно підняти правою рукою верхній жумар максимально до гори та праву ногу.
Потім спортсмен, спираючись правою ногою на стремено та тримаючись правою рукою за верхній жумар, піднімає одночасно лівою рукою нижній жумар та ліву ногу. Далі спираючись лівою ногою на стремено, тримаючись за нижній жумар учасник підіймає максимально до гори одночасно і верхній жумар і праву ногу. Після цього спираючись правою ногою на стремено та тримаючись за верхній жумар, спортсмен підіймає одночасно лівою рукою нижній жумар та ліву ногу. Рухи повинні бути синхронними, верхній жумар підіймається разом із правою ногою, а нижній, відповідно, з лівою.
У кінці маршруту спортсмен стає на самостраховку.